Nowa kampania edukacyjna ZP PPS

2016 sierpień
17

ZP PPS zainicjował kampanię społeczną dotyczącą świadomego i odpowiedzialnego spożywania alkoholu. W kampanii podkreślono, że ta sama zawartość alkoholu - 10 g czystego alkoholu, zawarta jest w różnych rodzajach i objętościach: 250 ml 5% piwa, 100 ml 12% wina i 30 ml 40% wódki. Badania ARC Rynek i Opinia wskazały, że Polacy nie potrafią rozróżnić, czy i ile alkoholu wypijają, dlatego ważne jest uświadomienie, że ilość wypitego alkoholu zależy zarówno nie tylko od jego „mocy”, ale również od objętości.

Partnerzy wspierający kampanię podkreślają, że odpowiedzialne spożywanie każdego rodzaju alkoholu dotyczy nas w zawsze. Alkohol jest dla ludzi, korzystajmy z niego rozsądnie - ale nie łączmy go z kąpielą w wodzie – przypomina Paweł Błasiak, wiceprezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.Wspieramy kampanię Alkohol. Zawsze odpowiedzialnie mając świadomość, iż droga do bezpiecznego używania napojów alkoholowych wiedzie głównie przez odpowiedną edukację — Bartłomiej Czyż, pełnomocnik ds. promocji Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego. Dołączyliśmy do przedsięwzięcia, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat wpływu napojów zawierających alkohol na organizm oraz ich odpowiedzialnej konsumpcji, ponieważ Warszawski Uniwersytet Medyczny od lat wspiera wartościowe projekty dotyczące edukacji prozdrowotnej –prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk, Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

15 sierpnia rozpoczęła się w Warszawie, Białymstoku, Lublinie, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Poznaniu, Toruniu, Krakowie i Wrocławiu kampania billboardowi Alkohol.Zawsze Odpowiedzialnie. Wśród partnerów kampanii są również: Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Universitatis Varsoviensis, Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii, Fundacja Krzyś, Polski Związek Żeglarski, Instytut Samochodowy, Polska Izba Handlu, Instytut Transportu Samochodowego, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji.

Badanie Czego Polacy o Alkoholu nie wiedzą zostało przeprowadzone przez agencję badawczą ARC Rynek i Opinia na zlecenie Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy w maju 2016 r., na grupie N=1001. Pełen raport znajduje się na stronie kampanii: www.alkoholzawszeodpowiedzialnie.pl.Za strategię komunikacji i koordynację działań kampanii odpowiada agencja B-Water Consulting Group, za kreację agencja Creathink, a za działania w social mediach – agencja White Factory.

Wróć