Aby przejść do serwisu musisz mieć ukończone 18 lat.

Wpisz datę urodzenia:Potwierdź Rezygnuję

ZP PPS w mediach

Polska wódka zdobywa nowe rynki na świecie. Znaczny wzrost eksportu
2023 maj
09

Polski rynek na wyroby spirytusowe, szczególnie w kategorii czystej wódki, kurczy się z roku na rok. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na zagranicznych rynkach, gdzie znacznie zwiększył się eksport rodzimych alkoholi.

więcej
ZP PPS na VIII Europejskim Kongresie Samorządów
2023 kwiecień
05

W dniach 6-7 marca tego roku w Mikołajkach odbył się VIII Europejski Kongres Samorządów. Prezes ZP PPS, Witold Włodarczyk wziął udział w tym wydarzeniu.

więcej
Polacy piją mniej, ale wybierają lepsze alkohole. Wódka w odwrocie
2023 marzec
03

Prezes ZP PPS, Witold Włodarczyk w rozmowie z redaktorem Wprost.

więcej
Polacy przestają pić wódkę. Branża ma niecodzienny pomysł na przetrwanie.
2023 luty
20

Drożyzna uderzyła w rynek wyrobów spirytusowych w Polsce. Branża odczuła wzrost cen i spadek sprzedaży wódek. Producenci chcą wprowadzenia dwóch bardzo ważnych zmian w ustawie. Może to stać się jeszcze w tym roku.

więcej
Akcyza uderza w alkohol
2023 luty
03

Sejm właśnie przyjął ustawę budżetową na 2023 rok, w której znajdzie się podatek akcyzowy na alkohol, piwo, wino i napoje fermentowane, wyższy o 5%.

więcej
Butelki alkoholi specjalnie oznaczone
2023 luty
02

W Europie toczy się aktualnie dyskusja na temat planu Irlandii dotyczącego umieszczania ostrzeżeń zdrowotnych na butelkach alkoholi, tak jak dzieje się to w przypadku papierosów.

więcej
Mocny alkohol słabnie. Rynek spirytusowy w Polsce traci impet.
2023 luty
01

W ostatnim czasie branża spirytusowa w Polsce odnotowała spadek zainteresowania i sprzedaży produktów. Według najnowszych danych, rynek spirytusowy w Polsce zmalał o ponad 5% w ciągu ostatniego roku.

więcej
Mniej znaczy lepiej, czyli jaka jest przyszłość branży spirytusowej w Polsce?
2023 luty
01

Witold Włodarczyk, prezes Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy podsumowuje miniony rok na rynku i przepowiada przyszłość branży. - Gdyby to był taki „zwyczajny rok”, jakich wiele obserwowaliśmy przed pandemią i wojną w Ukrainie, moja odp

więcej
Gazeta Wyborcza: "Dawanie w szyję" coraz droższe. Pół litra wódki może kosztować 50 zł
2022 listopad
23

Piwo od początku roku podrożało o 12 proc., producenci wódki już dwa razy w tym roku podnosili ceny. A będzie jeszcze drożej, bo czeka nas podwyżka akcyzy. Piwo od początku roku podrożało o 12 proc., producenci wódki już dwa razy w tym roku podnosili ceny.

więcej
TrueStory: Polska wódka wychodzi spod strzechy. Była libacja, jest degustacja
2022 wrzesień
23

– Polacy coraz bardziej cenią produkty regionalne o wysokiej jakości, do których konsumenci nie mają dostępu lub jest on ograniczony. Sprzedaż przez internet to szansa dla wytwórców tych produktów – mówi Witold Włodarczyk, Prezes Związku Pracodawców Polski

więcej